Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Prezentowane reklamy są dodawane przez naszego dostawcę usług hostingowych cba.pl i nie stanowią przedmiotu naszej działalności.Aktualności

 • Stowarzyszenie cały czas poszukuje KSIĘGOWEJ lub KSIĘGOWEGO znającego program Sage Symfonia. Zainteresowanych prosimy o kontakt, tel.: 608 760 863.


 • Stowarzyszenie realizowało od lipca do października 2017 r. zadanie „Krok do przodu po lepsze jutro” współfinansowane przez Samorząd Województwa Mazowieckiego. Głównym założeniem realizowanych w ramach projektu działań było przeprowadzenie kampanii informacyjno-edukacyjnej ukierunkowanej na przeciwdziałanie przemocy w rodzinie i ograniczenie jej skutków, m.in. poprzez zwiększenie społecznego zaangażowania w sprawy związane z przeciwdziałaniem przemocy, promowaniem wartości rodzinnych i metod wychowawczych bez użycia przemocy. W dzisiejszych czasach problem przemocy wśród dzieci, młodzieży i dorosłych jest bardzo powszechny. A liczba rodzin, w których problem ten związany jest z nadużywaniem alkoholu przez jej członków, nie maleje.
  Przeprowadziliśmy kampanię medialną w Telewizji Dami oraz spot informacyjny i audycje w Radio Plus. Zakończyliśmy cykl szkoleń z zakresu pracy z rodziną z problemem alkoholowym. Odbył się również konkurs plastyczny „Nie bądź obojętny na przemoc”, na który wpłynęło 40 prac.
  Gorąco zachęcamy do przeczytania czterech, niżej opublikowanych, artykułów pogłębiających wiedzę z zakresu problemu przemocy, także tej związanej z alkoholem.
       „Formy wsparcia ofiar przemocy w rodzinie”
       „Dziecko jako ofiara przemocy domowej w rodzinie z problemem alkoholowym”
       „O przemocy wobec dziecka w rodzinie – o świadomości i nieświadomości dorosłych”
       „Dramat nie na ekranie – czyli przemoc w rodzinie alkoholowej”


 • W dniu 25 kwietnia 2017 r. odbyło się walne zgromadzenie członków naszego stowarzyszenia. Wszystkim przybyłym serdecznie dziękujemy.


 • Wypełnimy Twój PIT - oferujemy bezpłatną pomoc w rozliczeniu zeznań podatkowych za 2016 rok. Zapraszamy do siedziby Stowarzyszenia przy ul. Dzierzkowskiej 9 w Radomiu (prosimy o wcześniejszy kontakt tel.: 608 760 863). W imieniu podopiecznych gorąco zachęcamy do przekazywania na rzecz naszego Stowarzyszenia 1% podatku (w zeznaniu podatkowym należy wpisać nr KRS 0000294433).
  Program do rozliczania PIT online - e-pity 2016


 • Samodzielnie wypełniasz swój PIT ? - proponujemy skorzystać z darmowego programu e-Pity on-line i przekazać na rzecz naszego Stowarzyszenia 1% podatku (w zeznaniu podatkowym należy wpisać nr KRS 0000294433). Nie wymaga instalacji - klikasz, wypełniasz i wysyłasz lub drukujesz.
  DZIECI  BĘDĄ  CI  WDZIĘCZNE  !
  Program do rozliczania PIT online - e-pity 2016


 • W okresie ferii zimowych w dniach 17-22 lutego 2017 roku wychowankowie Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej „Słoneczny Dom” oraz Domu Usamodzielnienia przebywali w Górach Świętokrzyskich. Celem przedsięwzięcia było zapewnienie młodzieży ciekawego i aktywnego wypoczynku w czasie ferii zimowych, propagowanie czynnych form spędzania czasu wolnego, zdrowego trybu życia, rozwój zainteresowań, jak też poznawanie regionu świętokrzyskiego i kształtowanie wrażliwości na piękno przyrody. W wyjeździe wzięło udział 21 wychowanków i trzech opiekunów. Młodzież miała możliwość zwiedzenia Gór Świętokrzyskich, przejścia wszystkich ważniejszych szlaków turystycznych, wzdłuż których znajduje się wiele niespotykanych osobliwości przyrody, zabytków architektury i sztuki, w których zapisana jest historia ziemi świętokrzyskiej (m. in. wycieczka do Huty Szklanej i zwiedzanie Średniowiecznej Osady Świętokrzyskiej, zwiedzanie najstarszego na ziemiach polskich Sanktuarium - Klasztoru Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej - Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego na Świętym Krzyżu, przejście Drogi Królewskiej ze Świętego Krzyża przez Łysą Górę do Nowej Słupi, szlaku turystycznego Kakonin - Łysica - Święta Katarzyna, oraz Święta Katarzyna - Bodzentyn, podziwianie pięknych widoków na gołoborzu i Łysej Górze zwanej „Perłą Ziemi Świętokrzyskiej”). Ogromną atrakcję stanowiły zajęcia na stoku narciarskim „Baba Jaga” w Bodzentynie oraz Ośrodku Narciarskim „Sabat” w Krajnie-Zagórzu. Wychowankowie pobierali lekcje jazdy na nartach pod okiem instruktorów, następnie samodzielnie zjeżdżali ze stoków na nartach oraz na desce snowbordowej. Wychowankowie byli w kinie 6D w Krajnie i zwiedzili Aleję Miniatur, która umożliwia podróż po całym świecie, aby poznawać kulturę i architekturę z najróżniejszych zakątków globu. W ofercie wypoczynku znalazły się też wycieczki do: Centrum Nauki Leonardo da Vinci w Podzamczu z ekspozycją poświęconą funkcjonowaniu ludzkiego ciała, Jaskini „Raj” jednej z najpiękniejszych jaskiń krasowych naszego kraju i ruin Zamku Królewskiego w Chęcinach. Wyjazd w ocenie dzieci był bardzo udany. Stowarzyszenie mogło go zorganizować dzięki środkom pozyskanym od stałego sponsora, Fundacji Tomasza Gałka „Perspektywy” oraz środkom przekazanym przez darczyńców w ramach zwrotu 1% podatku dochodowego. Wszystkim darczyńcom w imieniu wychowanków placówki serdecznie dziękujemy.


 • W dniu 15 lutego 2017 roku 22 wychowanków Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej „Słoneczny Dom” oraz Domu Usamodzielnienia uczestniczyło w organizowanej przez Stowarzyszenie całodniowej wycieczce do Warszawy.
  W programie imprezy znalazły się: zwiedzanie „Niewidzialnej Wystawy” w Millenium Plaza, Stadionu Narodowego, Wilanowa oraz poczęstunek w McDonald’s. Młodzież miała okazję zwiedzić niezwykły pod względem architektury i będący chlubą stolicy Stadion Narodowy. Grupa przeszła z przewodnikiem ekskluzywną trasę, obejrzała z dużym zainteresowaniem główne punkty obiektu: płytę stadionu, trybuny, szatnie piłkarskie, centrum medialne, kaplicę wielowyznaniową oraz loże VIP. Niesamowite wrażenie wywarła na dzieciach niewidzialna wystawa - fantastyczny projekt kulturalno - edukacyjno - społeczny, który pozwolił wychowankom odkryć zupełnie inny świat, którego istnienia nie zauważali, inaczej spojrzeć na osoby niepełnosprawne, jak również na własne życie, występujące w nim problemy. W części widzialnej mogli poznać alfabet Braille’a, jak też „cuda” specjalnej techniki, które pomagają osobom niewidomym lub słabo widzącym sprawniej funkcjonować w codziennym życiu. W części niewidzialnej (poruszanie się w całkowitej ciemności), po której przewodnikami i opiekunami są niewidomi, mogli badać świat za pomocą dotyku, słuchu, poczucia równowagi, zorientować się, z jakimi trudnościami borykają się niewidomi. Dużym powodzeniem cieszyła się obiadokolacja w barze McDonald’s, którego menu stanowi intratną ofertę dla dzieci i młodzieży. Uczestnicy wycieczki mieli na koniec możliwość zobaczenia zespołu pałacowo-parkowego w Wilanowie, poznania jednego z najcenniejszych zabytków polskiej kultury narodowej, uczestnictwa w organizowanym na miejscu bardzo atrakcyjnym pokazie iluminacji muzyczno-świetlnych.
  Wyjazd sponsorowany był przez Fundację Tomasza Gałka „Perspektywy”, któremu dziękujemy w imieniu wychowanków placówki.


 • A tu znajdziesz wybrane informacje archiwalne.


* Każda bezinteresowna pomoc niesie ze sobą tylko dobro, a nasz cel - POPRAWA LOSU DZIECI - niech będzie naszym wspólnym celem *